Projekti eesmärkideks olid Eesti Lennuakadeemia konkurentsivõime suurendamine ja ühiskonna teenimise võimekuse edasiarendamine mehitamata õhusõidukite valdkonnas ning soodustada üliõpilaste ja õppejõudude rahvusvahelistumist.
Projektis ettenähtud tegevuste läbiviimisel paranesid ressursikasutuse tõhusus ning õppe- ja arendustöö kvaliteet, mis on olulised tegurid õppekavade arendamisel ja rakendamisel. Meetme toel töötati välja mehitama lennunduse 20 EAP-line õppemoodul ja viis lennuakadeemia õppejõudu osalesid rahvusvahelistel mehitamata lennunduse koolitustel.
Samuti hangiti projekti elluviimise käigus mitu mehitamata õhusõidukite seireplatvormi, täiustati lennujuhtimise simulaatorit raadioside ja andmevahetuse tarkvaraga ning liidestati lennujuhtimise simulaator ja mehitamata õhusõidukite simulaator. Lisaks hangiti sidelaborisse globaalse satelliitnavigatsioonisüsteemide (GNSS) signaalide simuleerimise riist- ja tarkvara.
ELASTRA projekti vahenditest rahastati ka kahe välisõppejõu kaasamise õppetöö läbiviimisesse ja tegeleti ingliskeelsete õppekavade väljaarendamisega. Selle tulemusel toimub käesoleval hetkel vastuvõtt kahele rahvusvahelisele õppekavale: kommertslennunduse juhtimine ja ärilise lennutranspordi piloot.
Projektiperioodi vältel tehti koostööd mitme teadusasutuste ja ettevõtetega nii Eestist kui ka välismaalt.
Lisainformatsioon: haldusprorektor Priit Mootse, priit.mootse@eava.ee
—
Teate edastas:Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.