Selleks et üks lennundusettevõte saaks töötada ilma tõrgeteta, on vaja tagada kõikide selle üksuste koordineeritud tegevus.
Mõned töökohad on nähtavalt seotud lennundusega nagu näiteks piloodid, lennujuhid ja reisijateenindajad, kuid ettevõtte toimimiseks on vajalikud ka taustajõud.
Avalduste vastuvõtt 2024/2025. õppeaastaks on lõppenud.
Oled sa oled
kunagi mõelnud, kuidas jõuavad reisijad, pagas ja kaup õigel ajal õigesse kohta?
Kuidas planeeritakse lennuliine ja kes vastutab lendude õigeaegse toimumise eest?
Mis teeb lendamise ohutuks ja kuidas seda kõike juhitakse? Kõike seda ja palju muudki saad teada just lennunduskorralduse õppekaval.
Lõpetades lennunduskorralduse eriala saab sinust laialdaste majandus- ja juhtimisalaste teadmistega spetsialist, kes:
Õppekava edukalt läbinud üliõpilane saab lennunduskorralduse kõrgharidusdiplomi, mis tagab võimaluse töötada era- või avalikus sektoris nii Eestis kui mujal maailmas.
Teoreetilise õppetöö käigus omandatakse baasteadmised lennundusest, ärivaldkonna üldised õppeained ning erialaained (nt lendude planeerimine ja monitooring, õhusõidukite hoolduse korraldus, lennundusettevõtte töö korraldamine, liinide planeerimine ja lennutranspordi ökonoomika).
Kohustuslik praktika läbitakse erinevates lennundusettevõtetes ja/või organisatsioonides, kus õpitakse tundma nende üldist töökorraldust.
Õppeaeg on 3 aastat ja täiskoormusel õppides on õpe tasuta.
Õppetöös kasutatakse kaasaegset ning Eestis ainulaadset lennundusalast kirjandust ja kaasatakse oma eriala tippspetsialiste, kellest paljud teevad oma igapäevast tööd just lennundusettevõtete juhtivatel positsioonidel.
Erialapraktika raames saavad üliõpilased katsetada teoreetiliste teadmiste rakendamist reaalses töökeskkonnas ja näevad lennundust seestpoolt, mis omakorda loob eelduse edukaks spetsialiseerumiseks.Lõpetajate keskmine sissetulek on võrreldes teiste rakenduskõrgkoolide lõpetajatega üks Eesti kõrgemaid (2022. a andmete põhjal ca 2900 €) ja kahe viimase aasta lõpetajatest töötab lennunduses 86%. Lisaks on meil:
Lõpetajana võid sa leida tööd nii lennundusettevõttes kui riigiasutuses.
Sinu karjäär võib alguse saada mitmetes Eesti lennundusettevõtetes nagu Tallinna Lennujaam AS, mis haldab ka kõiki teisi Eesti regionaallennujaamu, Tallinn Airport GH, Airest, Diamond Sky, Fort Aero, Magnetic MRO, Nyxair, Panaviatic, Xfly või hoopis Transpordiametis.
Selle õppekava lõpetajad töötavad muuhulgas järgmistel ametikohtadel: lennuväljade inspektor, lendude planeerija, lennukõlblikkuse inspektor, logistik, finantsspetsialist, müügiesindaja, turundusspetsialist, logistik, projektijuht, kvaliteedi- ja ohutusspetsialist, pardameeskonna koordinaator.
Lisaks võimaldavad omandatud oskused ja kogemused sul hakata ise ettevõtjaks
või leida tööd teistes valdkondades, kus on vajalikud majandus- ja juhtimisalased teadmised.
Kuidas valmistuda kandideerimiseks? Kui suur on konkurents sisseastumisel? Sul on mõni muu küsimus?
Vaata korduma kippuvaid küsimusi
või kirjuta vastuvott@eava.ee.
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.