Akadeemilises maailmas öeldakse: “publish or perish” (avalda või hävi). Suures plaanis oli esimese kirjutamislaagri eesmärk arendada akadeemia kirjutamiskultuuri ja tekitada ühine arusaam selles osas, et meil väärtustatakse kirjutamist.
Tegelikult oli kirjutamislaagril konkreetseid eesmärke muidugi rohkem. Esmalt iga osaleja individuaalsest plaanist lähtuv kirjutamine ja selle toetamine. Teiseks õppimine, kuidas kirjutada erinevaid sihtrühmi ja väljundeid silmas pidades. Kolmandaks vestlused kolleegidega, et ühisele kirjutamisele kaasa aidata.
Kolmepäevast laagrit korraldas õppeprorektor Triinu Soomere,
kelle eestvedamisel toimusid erinevad teadus-arendustööd toetavad seminarid läbi
terve õppeaasta. Laagri tegevusi toetas konsultatsioonide ja töötubadega Mathilde
Lind Indiana Ülikoolist, kellega oleme ka varasemalt koostööd teinud, ja tänu kellele oli kogu protsess osalejatele lihtsam.
Laager toimus akadeemiast väljas, et kirjutamisele lülitumine oleks efektiivsem. Iga päev algas kirjutamisalaste eesmärkide
seadmisega ning lõppes eesmärkide saavutamise refleksiooniga. Kuna enne
kirjutamislaagrit olid loodud nn kirjutamisgrupid, mahtus päevadesse ka palju
arutelusid ja kollegiaalset koostööd, mis oli vajalik selgema sihi loomiseks
enne kirjutama asumist ning ka kirjutamise ajal.
Triinu Soomere sõnul võis üritusega rahule jääda ja kuigi varasem taoline kogemus puudus, tulid osalejad algatusega kaasa. "Laagri põhifookus oli iga osaleja individuaalsest plaanist lähtuval intensiivsel kirjutamisel“ tõi ta välja. Osalejad tunnistasid hiljem, et kirjutamine oli küll mõnus väljakutse, kuid oli samas eeldatust hoopis raskem.
Igal töötajal on roll selles, et akadeemia oleks lisaks õpetamisele ka asutus, kust erinevad sihtrühmad ammutavad teadmisi läbi mitmetaoliste kirjutiste. Publitseerijate ringi kuulusid seekord rektor, prorektorid ning mitmed akadeemilised ja mitteakadeemilised töötajad. Järgmisel korral tuleb kokku loodetavasti veel rohkem inimesi, kes soovivad panustada läbi kirjutamise akadeemia nähtavuse kasvu.
Mis saab edasi? Iga kirjutamislaagris kas
alguse või jätku saanud kirjutis on plaanis varem või hiljem avaldada. Osa
neist leiab tee meediasse, osa teadusajakirjadesse. Kirjutamislaagri traditsiooniga
on igatahes plaan jätkata, arvestades ka osalejatelt kogutud tagasisidet.
Triinu Soomere
Õppeprorektor
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.