Venno, oled nüüdseks lennundustehnika õppekava kolmanda aasta tudeng. Kuidas Sa selle erialani üldse jõudsid?
Esiteks mulle on alati reaalained meeldinud, sest seal ei pea nii palju asju pähe õppima vaid saab hoopis kasutada loogilist mõtlemist ülesannete lahendamiseks. Teiseks teadsin, et tahan tulevikus teha tööd, kus saab midagi oma kätega valmis teha! Siis jäi mulle silma lennuakadeemia reklaam ja kodulehelt
leidsingi
lennundustehnika eriala. Sain praktiliselt kohe aru, et see ongi mu tulevik.
Kas õpingud on olnud sellised, nagu õppima asudes ootasid?
Üldiselt on küll. Palju on keskendutud, samas saame igal nädalal teha angaaris praktikatunde, kus harjutame käelisi oskusi. See on hästi hea vaheldus loengutes istumisele.
Sa spetsialiseerusid õhusõiduki ehitusele ja hooldusele. Mis valdkonnad või õppeained Sulle sealt enam meeldivad?
Nagu juba eelnevalt mainisin, on reaalained mind alati huvitanud. Isiklikud lemmikud on teoreetiline mehaanika, aerodünaamika ja sel semestril õhusõidukite ehitus ja süsteemid, mis on seni väga huvitav olnud. Mainimata ei saa jätta ka erialapraktikat angaaris, kus pole kunagi igavat hetke!
Kas oled mõelnud juba ka sellele, kuhu tööle võiks minna ja mis suunas karjääri teha?
Plaanin kindlasti lennundusse jääda, aga kui kindlast ametist rääkida, siis hetkel proovin lihtsalt õpingutel endast maksimumi anda, et tulevikus oleks rohkem valikuvõimalusi. Kui proovida ei saa, siis ei tea ka, mida tegelikult teha meeldib.
Osalesid väga edukalt stipendiumikonkursil ja kirjutasid essee teemal „Droonide praktilised kasutusvõimalused“. Kus võiks Eestis droone oluliselt rohkem kasutama hakata?
Minu arvates on seis Eestis päris hea. Essees tõin näiteid põhiliselt Eesti lennundusettevõtete näol, nt Hepta, Krattworks ja Threod, kes juba kasutavad droone erinevate praktiliste ülesannete täitmiseks. Kirjutamine polnud üldse keerukas, sest paljud õpingute vältel sel teemal kogunenud mõtteid oli vaja vaid nüüd panna.
Kuidas koolielu välja näeb – kas vaid „loengutes istumine“ või toimub midagi põnevat veel?
Tegelikult on loengutes istumine ka enamasti põnev, aga toimub ka muud. Näiteks hetkel on meil käsil amfiibse drooni projekteerimine ja ehitamine. See on olnud väga põnev, sest meile anti lihtsalt ülesanne ja kästi lahendus leida! Lahendused, millele tulime, polnud ideaalsed, aga õppimise seisukohalt on see väga edukas projekt. Me kõik saime sellest väga olulisi õppetunde!
Millega Sa koolivälisel ajal tegeled?
Mulle meeldib aktiivselt sporti teha. Seega võib mind tihti leida kooli jõusaalist või näiteks Tartu ronimisministeeriumist. Peale selle käin veel poole kohaga tööl ja ülejäänud aja katsun oma sõprade ja lähedastega veeta.
Aitäh Vennole toreda intervjuu eest ning soovime ägedat tudengielu jätkumist ja lennukat karjääri kas siis juba mehitatud või mehitamata lennunduse valdkonnas!
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.