Threod Systems'i tutvustusnädal jätkub! Järgmiseks saame pakkuda lühiintervjuud kodumaiste superdroonide loomise juures testinsenerina töötava Lauri Laansoniga.
1. Kuidas Sinu õpingud ja karjäär Sind Threod Systems’isse tõid?Oma õpinguid tehnilisel erialal alustasin Tallinna Polütehnikumis, Telekommunikatsiooni seadete erialal. Peale seda olen oma töökarjääri jätkanud telekommunikatsiooni valdkonnas. Threodi sattusin juhuslikult. Mu endine kolleeg kutsus. Pean teda tänama, et mu lennunduse juurde tõi. See on absoluutselt võrratu.
2. Miks oled valinud oma töövaldkonnaks just mehitamata lennunduse?
Lennukid ja lennundus on mind alati huvitanud. Puudus tutvusringkond ja ka võimalused, et end asjaga rohkem kursis hoida. Pärast põhikooli lõppu tundus Tallinna Polütehnikum kõige huvitavam. Nüüd, kus olen saanud jala ukse vahele, siis millegi muuga tegeleda ei soovi. Lennundus ja hetkel mehitamata lennundus on väga huvitav ja kiiresti arenev. See hõlmab endas üheaegselt
palju valdkondi.
3. Millega Sa Threod Systems’is tegeled (mis rolli täidad ettevõtte tegevusahelas)?
Ametikoht on mul testinsener. Kõik, mis inseneride laua pealt tuleb, jõuab lõpptestideks minu kätte. Oluline on anda tagasisidet ja leida puudused.
4. Kuidas on viimaste aastate kriisid (Covid-19, nüüd Ukraina sõda) mehitamata lennundust ja Threod Systems’it mõjutanud?
Covid-19 tõi kindasti kõigi jaoks muutusi ja vaikust ka meie maja seinte vahele. Kahjuks meie rahutu maailm selle pärast seisma ei jää ja alanud sõda on meile toonud palju tegemist. Jõudu ja sõjaõnne kõigile seal opereerijatele!
5. Kui võid sellest rääkida, siis mis on Threod Systems’i järgmised ambitsioonid ja eesmärgid (uued tooted, uued turud, laienemine)?
Ambitsioonid on suured, hetkel oleme oma toodetega juba kõigil kontinentidel. Järgmiseks saame väikeste UAV-de klassis parimaks.
6. Kui saaksid võlukepiga Eesti lennunduses midagi muuta, siis mis see oleks?
Muudaksin piloodi ameti kutsehariduse põhiseks.