Eesti Lennuakadeemia on üheks kindlaks eesmärgiks seadnud targa majandamise ja keskkonna säästmise. Seda suhtumist hakatakse juba esimesest kursusest alates ka üliõpilastes arendama ja head eeskuju näitavad meie enda töötajad.
Kõige lihtsam teene meie keskkonnale on jäätmete liigiti sorteerimine. Paljut saab ümber töödelda aga palju läheb ka tagasi loodusesse. Akadeemias sorteeritakse juba aastaid eraldi paberit, segapakendit, olmejäätmeid ja biolagunevaid jäätmeid. Jäätmejaamad on õppehoones igal korrusel. Klassiruumides ja enamikes tööruumides prügikaste polegi – kõik peavad natuke jalutama ja jäätmed jäätmejaama viima. See on meile kõigile kasulik ka sirutamise mõttes.
Biolagunevate jäätmete tarvis on juba kaks aastat kasutusel olnud komposter, kuhu sobivad suurepäraselt näiteks õunasüdamed, banaanikoored, kohvipuru aga palju muudki. Lagunemise käigus tekkinud mulda kasutatakse lillede ja puude tarbeks. Õppehoones on palju rohelust, maja taga on metsatukk ning õppehoone ette istutab iga lõpetav lend uue puu. Nii juba pea 10 aastat!
Liiga keeruline pole ka elektrienergia kokkuhoid. Õppehoones lähevad tuled ise põlema ja kustuvad automaatselt. Muidugi on ka iga töötaja ja üliõpilase moraalseks kohustuseks kustutada lahkudes tuled klassiruumides ja kabinettides. Kõik ruumid on varustatud ka termostaatidega, mille abil ruumi temperatuuri optimaalselt reguleerida.
Kõige suuremaks viimase aja uuenduseks on aga oma päikesepaneelide kasutusele võtmine. Teoreetiliselt peaks saama päikeseenergiast saadava energiaga katta viiendiku-kuuendiku kogu elektriarvest! Loodame, et päikest tuleb palju. Juba aastaid kasutuses olnud elektriautoga tehakse aga kõik linnasõidud ehk veidi saab kokku hoida ka fossiilset kütust. Tavalistes autodes propageerime väga sõidujagamist ning selleks on nii töötajatel kui üliõpilastel oma infokanalid.
Kui kõik see kokku liita ning lisada veel väikesi detaile nagu näiteks see, et veeautomaatide juures kasutatakse plattopside asemel klaase või et kraanidele on paigaldatud aeraatorid (aeraatorid lisavad veejoale õhku, mis säästavad vee kasutamist viis korda!), on ühel koolil võimalik vägagi palju ära teha, et targalt majandada. Väikesed sammud suurte eesmärkide nimel.
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.