Seminaril jäid peamiste mõtetena kõlama vajadus mehitamata lennunduse
ökosüsteemi intensiivselt arendada, teha osapoolte vahel tõhusamat
koostööd ja õppida olemasolevast praktikast.
Septembris toimus Eesti Lennundusklastri eestvedamisel mehitamata lennunduse kogukonna õppereis Šveitsi, et näha, kuidas sealses kogukonnas mehitamata lennundust arendatakse ja tavalisse traditsioonilisse ellu integreeritakse.
Novembrikuu eelviimasel päeval toimus Eesti Lennuakadeemia korraldatud Šveitsi kogemusseminar, kus õppereisil osalejad oma kogemusi, kogutud häid ideid ja huvitavaid näiteid laiema auditooriumiga jagasid. Seminaripäeva avas tervitusega oktoobris Eesti Lennundusklastri juhiks saanud Jaan Tamm.
Seminaril räägiti mehitamata õhusõidukite kasutusvõimalustest meditsiinivaldkonnas, julgeolekus ja kaugseires, linnade rollist kolmemõõtmelise transpordisüsteemi arendamisel, drooniinnovatsiooni ettevõtlusinkubaatorist aga ka sellest, mis on meie tänased väljakutsed, kui kaugele oleme jõudnud valdkonna reguleerimisega ja millega tuleb U-Space’I arendamisel arvestada.
Siinkohal täname seminaril osalemise eest nii minister Riina Sikkutit kui ka ettekannete tegijaid ja paneeldiskussioonis osalejad - Jaan Tamm, Kristian Sirp, Kaili Ojamets, Teve Rahula, Tanel Rautits, Maiken Kull ja Andres Mumma!
Oli inspireeriv ja tegus päev ning kõikidel osapooltel oli meeldiv kinnitust saada, et mehitamata lennunduse arendamine on ka üks riigi prioriteetidest ning valdkond saab edaspidi toetust.
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.