Lennukisimulaator Mechtronix Ascent Convertible oli lennuakadeemia kasutuses ligi 19 aastat. See võimaldab simuleerida lennukeid Piper Seneca 5 ja Beechcraft 200 King Air ning simulaatorit rakendati nii tulevaste pilootide koolitamisel kui lennundusettevõtete täienduskoolituste läbiviimiseks, aga näiteks ka mõne lennufirma pilootide valikuprotsessis testlendudeks. Aastate jooksul kasutas seadet üle 140 pilooditudengi, lisaks ka tegevpiloodid. Koolitustegevuse kõrval kasutati simulaatorit lennunduse populariseerimiseks ehk inimesed tänavalt said huvilennu raames ennast sisse seada kaptenitoolile ja ise lendamist proovida. Simulaatoris sooritati üle 1500 huvilennu. Kõik varasemad tegevused jätkuvad olulise treeningvahendi asendamiseks 2024. aasta lõpus saabunud uuel lennukisimulaatoril.
Uus simulaator soetati riigihankega ning selle tootjaks on Prantsuse ettevõte Alsim. Lennukisimulaatoril ALX FNPT II MCC saab jäljendada ühe ja kahe kolbmootoriga väikelennukit ning turbiinmootoriga lennukit. Uus simulaator pakub paremaid ja realistlikumaid treeningvõimalusi ning tõstab teadus- ja arendustegevuse võimekust. Turbiinmootoriga lennuki simuleerimise võimalus aitab nüüdsest õpet veelgi mitmekesistada ja õppekvaliteeti tõsta, kuna varasemalt vastav võimekus puudus.
Uus simulaator pidi enne kasutuselevõtmist läbima ka Transpordiameti poolt läbiviidava sertifitseerimise protsessi. Selle tulemusena sai treeningseade eelmise aasta lõpus ka sertifikaadi, mis kinnitab, et see vastab kõikidele nõuetele ja seda võib kasutada õppetegevuseks nii taseme- kui täiendusõppes. Paari kuu jooksul toimus üleminek vanalt õppevahendilt uuele ja nüüdsest jätkavad üliõpilased oma simulaatoriõpet uuel simulaatoril. Lennuki ametipiloodiks õppivad üliõpilased läbivad kokku 215 tundi lennupraktikat, millest 55 tundi lennatakse simulaatoril. Simulaatorikogemuse saavad ka teiste erialade üliõpilased.
Lennuakadeemialt AHHAAle pärandatud lennukisimulaatorit hakatakse ilmselt kasutama põhikooli vanemale astmele ja gümnaasiumiõpilastele suunatud õppeprogrammide raames ning erisündmuste läbiviimiseks. Simulaatori sisseseadmine AHHAAs on alanud, programmilisi tegevusi planeeritakse alustada lähikuudel.
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.