Haridus- ja Teadusministeerium kinnitas Eesti Lennuakadeemia rektoriks teist ametiaega järjest Koit Kaskeli, kes on juhtinud akadeemiat 2020. aasta jaanuarist. Traditsiooniliselt on rektori uue ametiaja algusega kaasas käinud ka avaliku konkursi väljakuulutamine prorektorite ametikohtade täitmiseks.
2025. aasta on märgiline ka seetõttu, et viis aastat akadeemia elu suunanud arengukava aeg lõpeb detsembris ning samme uue perioodi strateegiliseks mõtestamiseks ja sihtide seadmiseks hakati astuma juba mitmeid kuid tagasi.
Nendest akadeemia jaoks olulistest sündmustest tulenevalt sündis otsus teha struktuuris uuendusi ning reformida prorektorite funktsioone – varasemad õppeprorektori ja arendusprorektori ametikohad ühendati üheks õppe- ja arendusprorektori ametikohaks ning haldusprorektori ametikoha asemel loodi tugiteenuste prorektori ametikoht. Ametikohad on alates aprillist edukalt täidetud.
Õppe- ja arendusprorektori ametikohale valiti avaliku konkursi tulemusel senine akadeemia arendusprorektor Maiken Kull, kes on pikemaajaliselt täitnud ka õppeprorektori ülesandeid. Tema uueks ülesandeks on õppe-, teadus- ja arendustegevuse juhtimine ja arendamine ning vastutusalasse kuuluvad struktuuriüksustena lennundusteenuste osakond, lennundustehnika osakond, õppeosakond ning lennunduskoolitusorganisatsioonid. Samuti kureerib ta teadus-arendusnõukogu, õppenõukogu ja mehitamata lennunduse valdkonnajuhi tegevust.
Tugiteenuste prorektori ametikohale valiti Ellen Elvira Tulvik. Ellen tuleb erasektorist ning tal on pikaaegne õigusvaldkonna kogemus nii advokaadina, büroo partneri ja praksise juhina kui ka lennuettevõtte õigusnõunikuna. Tugiteenuste prorektor vastutab õppe-, teadus- ja arendustegevuseks vajaliku ressursi olemasolu eest ning toetab pühendunud ja ühtse liikmeskonna hoidmist. Tema funktsioonid on senise haldusprorektori vastutusalaga võrreldes märksa laiemad ning hõlmavad turunduse ja kommunikatsiooni, personalitöö, finantsjuhtimise, riigihangete, infosüsteemide, infohalduse, hoonete ning ruumide ja simulaatorite haldusega seonduva juhtimist. Tulevikus lisandub tema juhtimisvaldkonda ka õhusõidukite käitamise korraldamine.
Väga oluline muudatus on ka rektori alluvusse kuuluva kvaliteedi- ja ohutusosakonna moodustamine. See osakond vastutab akadeemia juhtimissüsteemide tervikliku toimimise ja kehtivatele standarditele ning nõuetele vastavuse eest nii hariduses, sh õppe- ning teadus-arendustegevus kui lennunduses. Samuti on osakonna ülesandeks vaiete ja kaebuste sõltumatu lahendamine, kriisijuhtimise, andmekaitse ja infoturbe korraldamine ning õigusteenuse tagamine.
Akadeemia on viimase paari aasta jooksul kõvasti kasvanud ja kasvab ka edaspidi ning see on veel enam suurendanud hea juhtimise vajadust. Tehtud muudatused aitavad kindlustada selged rollid ja vastutusvaldkonnad, arvestades nii akadeemia tegevuste mahtu ja iseloomu kui ka seniseid kogemusi ja tulevikuvajadusi.
11.
aprillil toimunud akadeemia 32. sünnipäeva koosviibimisel said uued prorektorid
ka teklid ning nüüd jääb neile soovida vaid palju edu järgneva viie aasta
kujundamisel ja akadeemia järgmistesse kõrgustesse viimisel.
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.