Kui pikk on Sinu tööstaaž Eesti Lennuakadeemias?
Olen töötanud Eesti Lennuakadeemias päris kaua, juba 20 aastat.
Kuidas Sa jõudsid tööle lennuakadeemiasse ja milline on Sinu töökogemus mujalt?
Jõudsin tollase nimega Tartu Lennukolledžisse tööle nii, et otsisin Tartus tööd ja samal ajal otsis lennukolledži rektor Villu Mikita sekretäri. Olen lõpetanud Tartu Ülikooli eesti filoloogina ja sellise haridusega töötaja oli kolledžis just vajalik. Tol ajal koostati väga palju ametlikke kirju ja oli oluline, et need kirjad saaksid korrektselt sõnastatud ja vormistatud. Varasem töökogemus oli mul eesti keele ja kirjanduse õpetajana.
Lennukolledžis asusin tööle rektori sekretärina. Selle aja jooksul, mis ma lennunduskõrgkoolis olen töötanud, on töö ja töövahendid päris palju muutunud, rääkimata keskkonnast (kabinet asus Kreutzwaldi tänavas maaülikooli hoones, vahepeal ka Tartu lennujaamas, viimased 10 aastat on kogu kollektiiv töötanud lennuakadeemia oma õppehoones).
Mis on Sulle praeguse töö juures kõige huvipakkuvam?
Selle aasta alguses muutus minu ametinimetus, olen nüüd infohalduse spetsialist. Põhiline töö on seotud dokumentide ja dokumendihaldussüsteemiga, päris palju pean ka koosolekuid protokollima. Tegelikult on mulle alati meeldinud sellised tegevused, mis on seotud korrektse asjaajamisega. Kuna vastutan ka lennuakadeemia arhiivitöö eest, siis pean alati silmas, et mõned dokumendisarjad on arhiiviväärtuslikud, st dokumendid jõuavad kunagi Rahvusarhiivi ja keegi võib neid oma uurimistöös kasutada. Selle aasta alguses andsingi suure hulga lennukolledži- aegseid ja lennuakadeemia algusaegade paberdokumente üle Rahvusarhiivi.
Kõige märgilisem minu töös on olnud vast dokumendihaldussüsteemi kasutuselevõtt 2011. a. Mõne aja pärast hakkasime ministeeriumi hallatava asutusena kasutama teist süsteemi ja lähiaastatel tuleb jällegi uuele süsteemile üle minna. Selles mõttes on kogu aeg põnev ja tuleb tegeleda väljakutseid esitavate ülesannetega.
Mis on Sinu töö juures kõige keerulisem?
Lähtun oma töös sellest, et „Õige info õigel ajal õigele inimesele“. Siiski on seda mõnikord keeruline järgida, et info saaksid need, kes seda vajavad, ja need, kellel seda vaja pole, ei saaks ülearuseid asju. Infot on praeguses maailmas palju, ei taha oma häid kolleege mittevajalikuga koormata.
Milliseid asju leiaksime Sinu töölaualt?
Kuigi ma kasutan kaht ekraani, leiab minu laualt ka sageli paberdokumente. Heaks abimaterjaliks on ka tavaline kaustik, kuhu jooksvalt märkmeid teen.
Kätte on jõudnud aasta 2030 – kuidas on lennundusmaailm arenenud?
Lennundusmaailm areneb väga kiiresti, arvan, et me ei oska praegu ettegi kujutada, mis 2030. a tavaline on. Mehitamata õhusõidukeid kasutatakse kindlasti rohkem.
Eesti Lennuakadeemias õpivad nii Eestist kui välismaalt pärit noored, mõned õppekavad on ikka ka eestikeelsed.
Milliseid soovitusi jagaksid Sa tänasel päeval 18-aastasele iseendale?
Soovitan julgeda proovida erinevaid tegevusi ja kui ka midagi ei õnnestu, siis proovida teine kord veel.
Sinu raamatusoovitus – põhjenda lühidalt miks just see raamat?
Raamatute lugemine on minu üks meelistegevus, aga üht kindlat raamatut soovitada on väga raske. Olen isegi raamatupoes kimpus, kui soovin osta ühte raamatut, et mis see võiks olla, mis mind tol hetkel kõnetaks. Eelistan lugeda ilukirjandust, minu jaoks on oluline, et tegemist oleks huvipakkuva looga, meelde on jäänud nt Carlos Ruíz Zafóni „Tuule vari“.
Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.