Kui pikk on Sinu tööstaaž Eesti Lennuakadeemias?
Minu tööstaaž Eesti Lennuakadeemias ei ole veel kuigi pikk, alustasin tööd rahvusvahelise õppe koordinaatorina 2021. aasta maikuust.
Kuidas Sa jõudsid tööle lennuakadeemiasse ja milline on Sinu töökogemus mujalt?
Ma nägin antud ametikohale tööpakkumist Erasmuse koordinaatorite listis ja mõtlesin kandideerida, kuna tundus huvitav ning uus väljakutse. Enne Eesti Lennuakadeemiat töötasin üle kümne aasta Tartu Ülikooli Pärnu kolledži turismiosakonnas. Minu eelnev töö oli seotud turismitudengite õppetööga, nende praktikakorraldusega. Lisaks olin ka nimetatud kooli Erasmuse programmi koordinaator, suunasin tudengeid välisõppesse ja -praktikale ning tegelesin ka rahvusvaheliste tudengitega.
Mis on Sulle praeguse töö juures kõige huvipakkuvam?
Minu jaoks on oluline, et töö oleks huvitav ja mitmekesine. Rahvusvahelise õppe koordinaatori ametikoht seda kindlasti on. Antud ametikoht nõuab head suhtlemisoskust, kiiret infovahetust, uute teadmiste omandamist, pingetaluvust ja teatud määral ka empaatiavõimet. Kui need omadused on isikul olemas, siis on töö huvitav ja mitmekesine. Arvan, et siinkohal omab rolli ka enda isiklik kogemus, sest kuna suunan tudengeid välisõppesse ja praktikale, siis minu enda aastate tagune kogemus tudengina välismaal on kindlasti tulnud kasuks. Tudengi vaatenurgast lähtuvalt tean, et ei ole lihtne minna välja „enda mugavustsoonist“, kuid samas see väärtus ja kogemus, mille välismaal õppides, töötades või praktikal olles saab on hindamatu ja jääb meelde kogu eluks.Mis on Sinu töö juures kõige keerulisem?
Üldiselt ei ole midagi, mis oleks väga keeruline, kuid on juhtumeid või olukordi, mis mõnikord vajavad rohkem sekkumist ja kõik probleemide lahendused ei olene alati minust, aga proovin alati kõige parema lahenduse leida.
Milliseid asju leiaksime Sinu töölaualt?
Kui ma nüüd hakkan vaatama oma lauda, siis kindlasti leiab sealt igasuguseid pabereid, märkmeid, kalendermärkmiku ja muid kirjatarbevahendeid, kohvitassi ja ei saa märkimata jätta ühe mu kolleegi kingitud tassialuse, mille peal on üle värvilise vikerkaare hüppav veidi ülekaalus olev ükssarvik. Eks seda tassialust vaadates saabki endale meelde tuletada, et elu ei pea alati nii tõsiselt võtma ja igale probleemile leidub lahendus.
Kätte on jõudnud aasta 2030 – kuidas on lennundusmaailm arenenud?
Ma ei ole küll lennundus valdkonna inimene, kuid kuna tehnoloogia areneb niivõrd jõudsalt ja kiiresti, siis arvan, et aastaks 2030 on see väga palju muutunud. Kuna liigume üha enam digitaliseeritud ühiskonda, siis arvan, et üha enam saab ka kõik lennundusega seotud olema digitaliseeritud ja mehitamata lennundusteenustega. Tundub, et sinnapoole liigub trend.
Milliseid soovitusi jagaksid Sa tänasel päeval 18-aastasele iseendale?
Ole julge, enesekindel ja kasuta ära võimalusi, mis sulle pakutakse. Laienda silmaringi ja omanda uusi teadmisi erinevatest valdkondadest. Ei tasu kahelda enda valikutes ja kõik kogetu või mis veel tulemas, on teatud eesmärgiga.
Sinu raamatusoovitus – põhjenda lühidalt miks just see raamat?Lennuakadeemia infokirjaga liitudes jagame sinuga teavet lahtiste uste päeva, ettevalmistuskursuse, tudengivarjuks tulemise, vastuvõtu ja muu õppimisega seonduva kohta.
Liitumiseks täida allolev ankeet.
Käesoleva vormi täitmisega annan nõusoleku oma isikuandmete säilitamiseks ja kasutamiseks Eesti Lennuakadeemia õppimisvõimaluste kohta info saamise eesmärgil. Sul on õigus igal ajal oma nõusolek tagasi võtta.